314Ah-cellen vervangen 280Ah-cellen in huis-energiesopslag
...

314Ah-cellen vervangen 280Ah-cellen in huis-energiesopslag

Woningopslag / celtransitie
De cel
standaard is
bewegen.

314Ah LFP wordt de praktische grootformaat basislijn voor nieuwe thuisopslagplatforms. De verandering reikt veel verder dan de cel zelf.

FIELD NOTE / 16S-architectuur
VULLINGSVERSCHUIVING GEDIAGNOSEERDSYS_16S
16.08 kWh
Huidige basislijn / nieuwe projecten

314Ah-cellen vervangen 280Ah-cellen in thuisbatterijopslag

Jarenlang bouwden residentiële batterijfabrikanten systemen van 5 kWh tot 15 kWh uit kleinere LFP-cellen. Die aanpak gaf accupack-ingenieurs veel montagemogelijkheden, maar creëerde ook meer busbarsluitingen, meer meetpunten en meer kansen op een cil- mismatch tijdens de productie. De volgende verandering is nu duidelijk in de Chinese toeleveringsketen: 280Ah-prismatische LFP-cellen worden uit fasering genomen, terwijl 314Ah-cellen de standaard grote-indeling vervangen voor nieuwe projecten.

De verandering is niet simpelweg een kwestie van het plaatsen van een grotere cel in hetzelfde omhulsel. Een 16-cel batterij van 51,2V nominal met gebruik van de legacy 280Ah-cellen slaat ongeveer 14,3 kWh op. De dezelfde serielay-out met 314Ah-cellen bereikt ongeveer 16,1 kWh. Bijna alle belangrijke Chinese batterieleveranciers stoppen met reguliere productie van het 280Ah-formaat, waardoor kopers die daarop ontwerpen een afname van beschikbaarheid, minder voorspelbare aanvulling en een kortere service-onderdelenperiode tegemoetzien.

Dit artikel legt uit waarom de markt is overgestapt van 280Ah naar 314Ah, wat inkoopteams moeten verifiëren voordat ze platforms wijzigen, en hoe een OEM- of ODM-partner het nieuwe celtje ertoe moet brengen een serveerbaar, certifieerbaar batterijsysteem te worden.

Waarom 314Ah de nieuwe grote-formaat basislijn is geworden

01 basislijn

De meeste residentiële LFP-batterijen gebruiken 16 cellen in serie. Elke cel werkt binnen een oplaad- en ontlaadvenster van ongeveer 2,5V tot 3,65V, terwijl de pack een nominale spanning van 51,2V presenteert en een volle-laadspanning van ongeveer 58,4V. De cecapaciteit bepaalt de energie in een serieketen; de seriële verbinding verhoogt de spanning maar telt geen ampère-uren op.

16S referentiematrix / nominale waarden
Cel-indelingTypische 16S nominale energieContinue stroom bij 0,5CVoorzieningspositie voor nieuwe projecten
100Ah LFP5,12 kWh50 AVolwassen optie voor 5 kWh-modules
200Ah LFP10,24 kWh100 ABeschikbaar voor systemen in de 10 kWh-klasse
280Ah LFP14,34 kWh140 ALegacy-formaat met afnemende levering en beperkte productie van nieuw
314Ah LFP16,08 kWh157 AHuidige grote-formatkeuze voor nieuwe residentiële platforms

De energieberekening gebruikt 16 x 3,2 V x batterijcapaciteit. De feitelijk bruikbare energie is afhankelijk van de inverterschakelpunt, BMS-limieten, temperatuur en de gekozen diepte van ontlading. Een batterij die geadverteerd wordt met 14,3 kWh kan minder leveren dan die waarde wanneer de integrator een 10%-state-of-charge-vloer reserveert en bij lage temperatuur oplaadbescherming toepast.

16.08kWh nominaal
16S / 314Ah
0,31Ccirca. snelheid
bij een uitgang van 5 kW
+12%energietoename
over 280Ah

Het eerste engineering-voordeel is een lagere aansluitingstraject. Een enkel 16S 314Ah-pakket heeft 16 cel-tot-cel seriekoppelingen. Een 16S2P-ontwerp met 100Ah-cellen vereist aanzienlijk meer parallelle interconnects en een aparte strategie voor huidige verdeling tussen parallelle groepen. Minder cellen kunnen de assemblage vereenvoudigen en de passieve verbindingsweerstand verlagen, maar het verwijderen van de noodzaak voor matched cells lukt niet. Een 314Ah-cel met een hogere weerstand dan de rest van de partij kan nog steeds ongelijkmatig opwarmen en de hele string begrenzen.

De tweede verandering verschijnt in de huidige-selectie. Bij een inverteruitgang van 5 kW levert een 51,2V-batterij ongeveer 98A voor conversieverliezen. Een 314Ah-cel draagt die belasting bij ongeveer 0,31C, onder een ontwerppunt van 0,5C, wat ruimte biedt voor warmteonderbreking wanneer het kabinet 35°C bereikt. Bij 10 kW nadert de packstroom 196A, waardoor het systeem mogelijk twee parallelle 16S314Ah-strengen, een hogere-strooms BMS, of een gedefinieerde piekbelagsrating op korte duur nodig heeft.

Placeholder-visualisatie van een 16S 314Ah prisma-celarray
VISUELE INVOEGING / CEELENREKENseriekoppelingen: 16

Grote cellen veranderen ook het thermische gedrag. Het actieve materiaal ligt verder van het celoppervlak dan bij veel kleinere formaten. De behuizing heeft daarom een duidelijk warmtepad nodig door celafstand, drukklemblokken, thermisch interface-materiaal en de wand van het kabinet. Voor een natuurlijk gekoelde binnenkast valideren we normaal gesproken continu bedrijf rond -0°C tot 45°C en beperken we laden onder -0°C tenzij de accu een verwarming bevat. Een ontwerp dat een benchtest van 25°C doorstaat, kan toch vroeg in een gesloten kast onder een zomer-belastingsprofiel degraderen.

Het tegenintuïtieve punt voor kopers is eenvoudig: een grotere cel kan de pack-complexiteit verminderen terwijl kwaliteitsvariatie duurder wordt.

Een failed 100Ah cel beïnvloedt een kleinere energiebalk. Een failed 314Ah cel kan meer dan 1,0 kWh uit een 16S-string verwijderen en een groter servicemelding veroorzaken. Inkomende inspectie, open-circuitevenwicht, impedantiemetingen, en traceerbare productierecords tellen meer naarmate de celcapaciteit stijgt.

Hoe de BMS zich moet aanpassen aan grote formaat cellen

02 besturingslaag

De BMS meet geen energie rechtstreeks. Het meet elke celspanning, packstroom, temperatuur, isolatiestatus waar ondersteund, en soms de contactorstatus. De firmware past dan beschermingsdrempels toe en berekent de staat van lading. Bij een 280Ah of 314Ah pack moet de stroomsensor en shunt overeenkomen met het werkelijke operationele venster in plaats van de nominale inverterrating.

Voor een 5 kW, 51,2V-systeem biedt een continue BMS van 200A ruimte voor omzettingsverlies en korte overbelasting. Voor een 10 kW-systeem kan een BMS van 250A of 300A geschikt zijn, maar de busbars, zekering, contactor, kabelklemmen en connectors moeten dezelfde stroom kunnen dragen zonder een hot spot te creëren. Een label van 300A op een BMS maakt een 300A-pack niet veilig als de hoofdzekering 200A is of als de aansluiting aan de terminalen lager is.

Passief balanceren volstaat meestal voor een goed aangesloten residentiële LFP-draad omdat de cellen het grootste deel van de dag bij lage C-snelheden functioneren. De BMS kan balanceren nabij het hogere spanningsgebied, vaak rond 3,40V tot 3,55V per cel, afhankelijk van de celleverancier en firmwarestrategie. Inkoopteams moeten vragen naar de balanceringsstroom, startconditie van balans, spanningsdrempel voor celdelta en balansduur. Een 50mA-passieve balancer kan een grote capaciteitsmisverhouding niet snel corrigeren; hij kan alleen een kleine drift verbeteren over herhaalde volledig opgeladen periodes.

CAN- en RS485-communicatie vormen een integratiegrens. Test het exacte omvormermodel voordat u een productie-run goedkeurt.

CAN- en RS485-communicatie creëren een andere integratiegrens. De inverter heeft het juiste protocol, baudrate, staat-van-lading-schaal, oplaadstroomlimiet, ontlaadstroomlimiet en alarmmapping nodig. Een batterij kan een gezonde spanning tonen op een multimeter terwijl de inverter weigert te laden omdat de BMS een lage temperatuur- of overspanningalarm rapporteert. Vraag om het protocoldocument en test het exacte omvormermodel voordat u een productie-run goedkeurt.

De OEM- en ODM-werk achter een 314Ah-batterijplatform

03 platformwerk

Selectie van grote-formaat cellen moet gelijktijdig gebeuren met de behuizing en verzendingsplan. Een 16S 314Ah LFP-batterij weegt gewoonlijk ongeveer 120 tot 140 kg zodra de cellen, behuizing van staal of aluminium, BMS, busbars, beveiligingsapparaten en verpakking zijn inbegrepen. Dat gewicht kan de praktische hanteringslimiet voor een muurbevestigd product overschrijden en duwt het ontwerp meestal richting een vloerstaand kabinet, een gesplitste module, of een op wielen staande installatiebasis. Een 280Ah-pack kan in dienst blijven, maar mag niet als standaard celsoort voor een nieuw platform worden beschouwd.

Placeholder-visualisatie van een grootformaat batterijkast en verzendingsplan
VISUELE INVOER / SYSTEEMMASSA120–140 kg in elkaar gezet

Een OEM-programma kan het elektrische platform standaardiseren terwijl de commerciële behuizing wordt aangepast. Typische opties zijn onder meer een private label, voorkant-panelkleur, logo-proces, kabeluitgangen, zekeringpositie en connectorkeuze. Voor Europese retrofitkanalen kan een installateur de voorkeur geven aan een RJ45-communicatiepoort en een aparte service-onderbreking. Voor een off-grid distributeur kan dezelfde 51,2V-module Anderson-stijl stroomconnectoren, een robuuste poedergecoat kast, en een bredere lage-temperatuur-werking specificatie nodig zijn.

ODM-werk gaat dieper in het systeem. Het kan een nieuw kastgebied rondom een 16S314Ah-String omvatten, een splitsbehuizing om te voldoen aan lokale hefvereisten, verwarmingsbesturing, firmware-tuning voor een specifieke hybride omvormer, of een aangepown display en data logger. Het ingenieursteam moet de 314Ah-celleverancier, celbatchvereisten, compressiemethode, busbar-materiaal, BMS-revisie en firmwareversie bevriezen voordat monsters worden goedgekeurd. Het substitueren van 280Ah-cellen in een 314Ah- mechanisch ontwerp, of terug veranderen na gereedschapgebruik, kan het zwaartepunt, aansluiting van terminals, kabellengte, bruikbare energie en certificatiebewijs wijzigen.

Voor inkoopplanning, vraag één engineering‑monster, één pilotbatch en een gedefinieerde lead time voor massaproductie. Een verstandige monsterverpakking omvat de batterij, bedradingsdiagram, CAN- of RS485-protocol, laad- en ontlaadtestrecord, UN38.3‑transportbewijsmateriaal en een cycluslevensduurtestconditie. Bij 25°C en 0.5C kan een gerenommeerde LFP-cel rond de 6.000 cycli tot 80% resterende capaciteit specificeren, maar de koper moet het eind‑of‑levenscriterium, laadspanning, rusttijd en teststroom bevestigen. Cijfers zonder testvoorwaarden zijn geen betrouwbare vergelijking.

Kiezen van een 314Ah-configuratie voor een nieuw product

04 configuratie

Het juiste formaat hangt af van installatiearbeid, doelcapaciteit, invertervermogen en logistiek. De volgende matrix biedt een startpunt voor een 51.2V residentiële platform, niet als vervanging voor een volledige temperatuur- en nalevingsbeoordeling.

Configuratiematrix / 51.2V residentieel platform
ConfiguratieNominale energieAanbevolen invert rangeGroot voordeelBelangrijkste beperking
16S 314Ah enkelstreng16,1 kWh3 kW tot 8 kWHuidige voedingsbasis met één seriestringZwaar cabinet vereist vloer- of assisted installatie
16S 314Ah x 2 parallel32,2 kWh8 kW tot 15 kWHoge capaciteit met lagere huidige per stringVereist huidige-deling en groter beschermingshardware
16S 314Ah x 3 parallel48,2 kWh12 kW tot 25 kWSchaalbaar platform voor grote back-upprechtenVereist strakke kabelsymmetrie, thermische planning en ruimte op locatie
Legacy 16S 280Ah servicetpakket14,3 kWhAlleen bestaande systemenKan ondersteunde reparaties van geselecteerde geïnstalleerde basis biedenKrimpende celvoorziening maakt herhaalde productie en toekomstige service onzeker

Gebruik een enkele 16S314Ah-string wanneer een huis avondpiekontlasting, zonne-zelfverbruik of korte back-upperiodes nodig heeft en de omvormer onder ongeveer 8 kW blijft. Voor hoger vermogen kunnen parallelle 314Ah-strings de C-snelheid verlagen, maar ze vereisen symmetrische kabelafstanden, onafhankelijke stringbescherming en een BMS dat betrouwbare huidige- en oplaadtoestandcoördinatie ondersteunt. Reserveer aankopen van 280Ah voor gedocumenteerde reparaties of eindproductieruns met een bevestigde celtoewijzing en service-stockplan.

Vier veelvoorkomende valkuilen bij grote thuisopslagcellen

05 veldcontroles
01

Behandeling van celcapaciteit als bruikbare pack-capaciteit

Ontwerpers vermenigvuldigen 16 met 3,2 V en 314 Ah, waarna ze het resultaat publiceren als gegarandeerde uitgangsenergie. De uitschakeling van de omvormer, reserve-onder laadniveau, temperatuurafwijking en omzettingsrendement verminderen de geleverde energie. Publiceer nominale en bruikbare energie afzonderlijk en definieer de testconditie voor beide. Bij het vervangen van een 280Ah-ontwerp, werk het productlabel en de garantieberekening bij in plaats van de oude 14,3 kWh-aanduiding mee te nemen.

02

Het monteren van een zware pak op een ongevraagde muur

Een 120 kg of zwaardere 314Ah-batterij creëert een andere belastinggevallen dan een 45 kg 5 kWh-module. Bevestig de wandondergrond, aanslagstromrating, beugels veiligheidsfactor, installatieafstand en tilmethode. Als monteurs alleen moeten werken, kan een gesplitste module of vloermeubel het risico op schade en letsel verminderen.

03

Het kopiëren van een kleine-cel thermisch ontwerp

Grote cellen hebben gecontroleerde ruimte- en compressie nodig. Vul niet elke omtrek-kloof met schuim en plaats geen temperatuursensoren alleen bij het BMS. Plaats sensoren waar de celtemperatuur kan pieken, valideer de heetste cel onder het slechtste belastingsprofiel en specificeer laadderating onder 0 °C wanneer er geen verwarming is geïnstalleerd.

04

Het overeenkomen van de batterij met het verkeerde inverterprotocol

Voltagecompatibiliteit garandeert geen communicatiemogelijkheid. Verifieer CAN-pinout, RS485-bedrading, afsleudingsweerstand, baudrate, protocolversie en het verwachte staat-van-lading-bereik van de inverter. Voer een volledige laad-, ontlaad-, alarm-, opnieuw opstart- en communicieverlies-test uit met productiefirmware.

FAQ over de overgang van 280Ah naar 314Ah

06 vragen
07 beslissingsnota

Bouw het volgende platform rond de levering die je kunt bedienen.

De 280Ah-indeling begeeft zich naar de geïnstalleerde basis en laatste aankoop-fase, terwijl 314Ah LFP-cellen de praktische grote-formaat-baseline zijn geworden voor nieuwe residentiële batterijplatforms in de Chinese toeleveringsketen. Een 16S314Ah-string levert ongeveer 16,1 kWh nominale energie en houdt een 5 kW-omvormer op een bescheiden 0,31C-snelheid. Het vereist ook betere inkomende inspectie, thermische validatie, load-path ontwerp, wandbelasting beoordeling en omvormercommunicatietests.

Voor een OEM- of ODM-project, stuur de doel-nominale energie, omvormervermogen, installatie-type, dagelijkse belastingcurve, gewenste communicatiemechanisme, bestemmingmarkt en verwacht ordervolume. We kunnen binnen 24 uur een voorlopige 16S314Ah BOM retourneren met behuizingsafmetingen, BMS-stroomclassering, beschermingshardware, overgangsvereisten voor elke geïnstalleerde basis van 280Ah, steekproefomvang en een productie-levertijd-inschatting.

Begin een 314Ah-platformbeoordeling
Groothandel in zonne-energie lithiumbatterijen is niet ingewikkeld, en geavanceerde fabrikanten bieden kennisverklaringen voor jou:

Neem nu contact op

Spreek binnen 1 minuut met onze experts
Heb je een vraag? Neem direct contact met mij op en ik help je snel en direct.
Spreek binnen 1 minuut met onze experts
Heb je een vraag? Neem direct contact met mij op en ik help je snel en direct.
WeChat-video
Gebruik WeChat om te swipen en onze video's te bekijken!

Neem nu contact op

Spreek binnen 1 minuut met onze experts
Heb je een vraag? Neem direct contact met mij op en ik help je snel en direct.
TURSAN Slim manufacturing
Bekijk hoe onze batterijen worden gemaakt — van cellen tot afgebouwde pakketten — met volledige kwaliteitscontrole en strenge tests. Dien uw verzoek in en onze rondleidingscoördinator neemt contact op.