मानक
चलिरहेको छ।.
314Ah LFP नयाँ घर ऊर्जा भण्डारण प्लेटफर्महरूको व्यावहारिक ठूलो-फारम्याट बेसलाइन बन्दै छ। परिवर्तनले सेल आफैलाई मात्र होइन धेरै बाहिरसम्म पुग्छ।.
314Ah सेलहरू घरको ऊर्जा भण्डारणमा 280Ah सेलहरू केही बनाउँदैछन्
वर्षौंदेखि स्थानीय ब्याट्री निर्माताहरूले 5 kWh देखि 15 kWh प्रणालीहरू साना LFP सेलहरूबाट बनाएका छन्। त्यो दृष्टिकोणले प्याक इन्जिनियरहरूलाई धेरै असेंभी विकल्पहरू दियो, तर यसले उत्पादन क्रममा बढी बसबार जॉइनहरू, बढी सेन्सिंग पोइन्टहरू, र सेल मिसम्याच देखिने थप अवसरहरू पनि सिर्जना गर्यो। चीनको आपूर्ति श्रृंखलामा अब चाहिएको परिवर्तन स्पष्ट छन्: 280Ah प्रिस्मेटिक LFP सेलहरू क्रमबद्ध गरिँदैछन्, जबकि 314Ah सेलहरू नयाँ परियोजनाहरूका लागि ठूलो-फॉर्माट प्रतिस्थापनको मानक बन्ने छन्।.
परिवर्तन सरल रूपमा एउटै इनक्लोजरमा ठूलो सेल राख्ने मात्र होइन। 16-सेल, 51.2V मानक ब्याट्रीले पुरानो 280Ah सेलहरू प्रयोग गर्दा करिब 14.3 kWh भण्डारण गर्दछ। 314Ah सेलहरू सहितको उही शृंखला लेआउटले लगभग 16.1 kWh सम्म पुर्याउँछ। लगभग सबै प्रमुख चिनियाँ ब्याट्री आपूर्तिकर्ताहरूले 280Ah ढाँचाको नियमित उत्पादन रोक्दै छन्, त्यसैले यसमा डिजाइन बनाउने खरिदकर्ताले उपलब्धता घट्ने, पुनःआपूर्तिको कम पूर्वानुमान, र सेवा-पार्ट्स विंडो छोटो हुने जोखिम सामना गर्नुपर्यो।.
यो लेखले किन बजारले 280Ah बाट 314Ah तर्फ सर्दै गएको भनेर स्पष्ट गर्दछ, प्लेटफर्म परिवर्तन गर्नु अघि खरिद विभागहरूले के-जाँच गर्नु पर्छ र OEM वा ODM पार्टनरले नयाँ सेल रोजाइलाई कसरी एक सेवयोग्य, प्रमाणित ब्याट्री प्रणालीमा परिवर्तन गर्नु पर्छ भनेर बताउँछ।.
किन 314Ah नयाँ ठूलो फॉर्म्याट बेसलाइन बनेको हो
धेरै घरायसी LFP ब्याट्रीहरूले श्रृंखलामा 16 सेलहरू प्रयोग गर्दछन्। प्रत्येक सेल लगभग 2.5V देखि 3.65V चार्ज र डिस्चार्ज विन्डोमा काम गर्दछ, जबकि प्याकको मानक भोल्टेज 51.2V र पूर्ण-चार्ज भोल्टेज लगभग 58.4V हुन्छ। सेल क्षमताले एक श्रृंखला स्ट्रिङमा ऊर्जा निर्धारित गर्दछ; शृंखला जडानले भोल्टेज बढाउँछ तर ampere-hours थप्दैन।.
| सेल फर्म्याट | आम तौरमा 16S मानक ऊर्जा | 0.5C मा निरन्तर वर्तमान | नयाँ परियोजनाहरूका लागि आपूर्तिको स्थिति |
|---|---|---|---|
| 100Ah LFP | 5.12 kWh | ५० क | 5 kWh मोड्युलका लागि परिपक्व विकल्प |
| 200Ah LFP | 10.24 kWh | १०० क | 10 kWh वर्गका प्रणालीहरूको लागि उपलब्ध |
| 280Ah LFP | 14.34 kWh | 140 A | स्थिर वितरणसँग दुर्बल हुने र नयाँ उत्पादन सीमित हुनेLegacy ढांचे |
| 314Ah LFP | 16.08 kWh | 157 A | नयाँ आवासीय प्लेटफर्महरूको लागि हालको ठुलो-फार्मेट विकल्प |
ऊर्जा गणनामा 16 x 3.2V x कोष्ठक क्षमता प्रयोग गरिएको छ। वास्तविक usable energy इन्वर्टर कटअफ, BMS सीमायें, तापमान, र छनोट गरिएको डिस्चार्ज गहिराइमा निर्भर गर्दछ। 14.3 kWh मा प्रचार गरिएको ब्याट्रीले इन्टेग्रेटरले 10% अवस्था-इन्धन फर्श रोक्यो र न्यून-तापक्रम चार्जिंग सुरक्षा लागू गरेमा त्यो मूल्यभन्दा कम प्रदान गर्न सक्छ।.
16S / 314Ah
5 kW आउटपुटमा
280Ah भन्दा माथि
पहिलो इन्जिनियरिङ्ग लाभ कम से कम जडान सङ्ख्या हो। एकल 16S 314Ah प्याकमा 16 सेल-टु-सेल क्रम इंटरफेसहरू छन्। 100Ah सेलहरू प्रयोग गर्न 16S2P डिज़ाइनमा कति ठूलो समानांतर इन्टरकनेक्टहरू आवश्यक पर्छ र समानान्तर समूहहरू बीच वर्तमान साझेदारीको लागि पृथक रणनीति। कम सेलहरूले असेम्ब्ली सरल बनाउन सक्छ र пасिभ कनेक्शन प्रतिक्र्युक घटाउन सक्छ, तर मिलेका सेलहरूको आवश्यकता हट्दैन। 314Ah सेलले अन्य ब्याचहरूसँगको उच्च प्रतिरोधको कारण बाँकी गर्मी समान रूपमा नउत्पन सक्छ र सम्पूर्ण स्ट्रिङलाई सीमा आफूले नै प्रभावित पार्दछ।.
दोश्रो परिवर्तन वर्तमान चयनमा देखा पर्छ। 5 kW इन्वर्टर आउटपुटमा, 51.2V ब्याट्रीले लगभग 98A रूपान्तरण हानिहरू अघि आपूर्ति गर्दछ। 314Ah सेलले त्यो लोड लगभग 0.31C मा बोक्छ, 0.5C डिजाइन बिन्दुभन्दा तल, जसले क्याबिनेट 35°C पुगेपछि उपयोगी थर्मल मार्जिन बचाउँछ। 10 kWमा प्याक currents लगभग 196A पुग्छ, त्यसो भए प्रणालीलाई दुई समानांतर 16S314Ah स्ट्रिङ, उच्च-कर BMS, वा एक निर्दिष्ट छोटो अवधी पीक शुल्क आवश्यक पर्न सक्छ।.

ठूलो सेलहरूले तापीय व्यवहार पनि परिवर्तन गर्छन्। सक्रिय सामग्री सेल सतहमा दूरीमा बसेको हुन्छ जसो कि धेरै सानो ढाँचामा होइन। त्यसकारण इनक्लोजरले सेल स्पेसिङ, कम्प्रेशन प्लेटहरू, थर्मल इंटरफेस सामग्री, र क्याबिनेट पर्खालहरूमा स्पष्ट ताप मार्ग चाहिन्छ। प्राकृतिक रूपमा शीतल indoor क्याबिनेटका लागि, हामी सामान्यतः 0°C देखि 45°C सम्म निरन्तर संचालन मान्य गर्छौं र प्याक चार्ज 0°C तल होइन जबसम्म प्याकमा हीटर छैन। 25°C बेंच परीक्षण पार गर्ने डिज़ाइनले मौसमिक लोड प्रोफाइल अनुसार बन्द क्याबिनेटमा पनि चाँडै derate गर्न सक्छ।.
खरेददारहरूका लागि विरोधी-आकर्षक तथ्य यो सरल छ: ठूलो सेलले प्याक जटिलता कम गर्न सक्छ जबकि गुणस्तर विविधता महँगो बनाउँछ।.
एक असफल 100Ah सेलले सानो ऊर्जा ब्लक प्रभावित गर्दछ। एक असफल 314Ah सेलले 16S स्ट्रिङबाट 1.0 kWh भन्दा बढी हटाउन सक्छ र ठूलो सेवा घटनालाई उत्पन्न गर्न सक्छ। इनकमिंग निरीक्षण, खुला-वधिक भोल्टेज मिलान, प्रतिबाधा जाँच, र ट्रेस-योग्य उत्पादन अभिलेखहरू सेल क्षमता बढेसँग महत्त्वपूर्ण हुन्छन्।.
बृहत् फॉर्म्याट का सेलहरूमा BMS ले कसरी अनुकूलित हुनुपर्छ
BMS ले ऊर्जा प्रत्यक्ष परिमाण हुँदैन। यसले प्रत्येक सेल भोल्टेज, प्याक current, तापमान, इन्सुलेशन स्थिति जहाँ उपलब्ध छ, र कहिलेकाहीं कन्ट्याक्टर स्थिति माप्छ। फर्मवेयरले त्यसपछि सुरक्षा थ्रेशोल्डहरू लागू गर्छ र चार्ज अवस्था गणना गर्दछ। 280Ah वा 314Ah प्याकसँग, हालको सेन्सर र शण्ट वास्तविक सञ्चालन विन्डो अनुसार मिल्नुपर्छ न कि नाममात्र इन्वर्टर दरसँग।.
5 kW, 51.2V प्रणालीको लागि, 200A निरन्तर BMS ले रूपान्तरण ह्रास र छोटो ओभरलोडहरूको ठाउँ दिन्छ। 10 kW प्रणालीका लागि, 250A वा 300A BMS उपयुक्त हुन सक्छ, तर बसबारहरू, फ्यूज, कन्ट्याक्टर, केबल लगहरू, र कननेक्टरहरूले समान हालचल रख्नुपर्छ ताकि तातो बिन्दु सिर्जना नहोस्। BMS मा 300A लेबल भए पनि यदि मुख्य फ्यूज 200A हो वा टर्मिनल सम्बन्धन कम दरको हो भने त्यो 300A प्याक सुरक्षित बनाउँदैन।.
निष्क्रिय ब्यालेन्सिङ प्रायः राम्रोसँग मिलेको आवासीय LFP स्ट्रिङका लागि पर्याप्त हुन्छ किनभने सेलहरू दिनभरिमा कम C-दरमा सञ्चालन गर्छन्। BMS ले माथिल्लो भोल्टेज क्षेत्रमा नजिकै ब्यालेन्स गर्न सक्छ, प्रायः प्रति सेल 3.40V देखि 3.55V सम्म, सेल आपूर्तिकर्ता र फर्मवेयर रणनीतिभर निर्भर गर्दछ। खरिद टोलीहरूले ब्यालेन्सिङ करेन्ट, ब्यालेन्स सुरु स्थिति, सेल-भोल्टेज डेल्टा थ्रेसहोल्ड, र ब्यालेन्सिङ समय माग्नुपर्छ। 50mA निष्क्रिय ब्यालेन्सरले ठूलो क्षमतामा असमानता छिटो सुधार गर्न सकिँदैन; यो मात्र पुनः पूर्ण चार्ज अवधिहरूमा सानो ड्रिफ्टलाई समायोजन गर्न सक्छ।.
CAN र RS485 संचार एकीकृत सीमाना हुन्। उत्पादन चलाउन अघि ठ्याक्कै इनเวर्टर मोडेल परीक्षण गर्नुहोस्।.
CAN र RS485 संचार अर्को एकीकरण सीमा सिर्जना गर्छ। इन्वर्टरले सही प्रोटोकॉल, baud दर, चार्ज-स्थिति स्केलिङ, चार्ज-करेन्ट सिमांकन, डिस्चार्ज-करेन्ट सिमांकन, र अलार्म म्यापिङ आवश्यक हुन्छ। ब्याट्रीले मल्टिमिटरमा स्वस्थ भोल्टेज देखाउन सक्छ तर इन्वर्टरले BMS ले लो-टेम्परेचर वा ओभर-भोल्टेज अलार्म रिपोर्ट गरेपछि चार्ज गर्न अस्वीकार गर्न सक्छ। प्रोटोकॉल डक्युमेन्ट माग्नुहोस् र उत्पादन चलाउन अघि ठ्याक्कै इन्वर्टर मोडेल परीक्षण गर्नुहोस्।.
314Ah ब्याट्री प्लेटफर्ममा OEM र ODM कार्य
ठूलो-फॉर्म्याट सेल छनोट enclosure र शिपिङ योजनासँगै हुनु पर्दछ। 16S 314Ah LFP ब्याट्रीले सेलहरू, स्टील वा एल्यूमिनियम ENCLOSURE, BMS, बसबारहरू, सुरक्षात्मक उपकरणहरू, र प्याकेजिङ समावेश भएमा सामान्यतः 120 देखि 140 kg तौल हुन्छ। त्यो तौल सामान्यतया वाल-मिकाइएको उत्पादनको व्यवहारिक हातहल्ले सीमा पार गर्न सक्छ र सामान्यतः डिजाइनलाई तल राखिएको क्याबिनेट, एक विभाजित मड्युल, वा पहिए भएको स्थापना आधारतर्फ धकेल्दछ। 280Ah प्याक नयाँ प्लेटफर्मका लागि पूर्वनिर्धारित सेल स्रोतको रूपमा व्यवहार गर्नु हुँदैन।.

एक OEM कार्यक्रमले विद्युत प्लेटफर्मलाई मानकीकरण गर्न सक्छ भने व्यापारिक शेल अनुकूल बनाउँदै। सामान्य विकल्पहरूमा निजी लेबल, फ्रन्ट-प्यानेल रंग, लोगो प्रोसेस, केबल निकास दिशा, ब्रेकर स्थिति, र कनेक्टर चयन समावेश छन्। यूरोपीय रेट्रोफिट चैनहरूका लागि, एक इन्टरलेसी RJ45 सञ्चार पोर्ट र अलग सेवा डिस्कनेक्ट उपयुक्त हुन सक्छ। ओफ-ग्रिड वितरकका लागि, सोही 51.2V मोड्युललाई Anderson-स्टाइल पावर कनेक्टरहरू, एक मजबूत पाउडर-कटेड क्याबिनेट, र एक चौडा कम-ताप संरचना आवश्यक पर्न सक्छ।.
ODM कार्य प्रणालीमा गहिरोसँग प्रवेश गर्दछ। यसले 16S314Ah स्ट्रिङसँग नयाँ क्याबिनेट, स्थानीय उठाउने आवश्यकताहरू पूरा गर्नको लागि विभाजित एनक्लोजर, हीटर नियन्त्रण, विशिष्ट हाइब्रिड इन्वर्टरका लागि फर्मवेयर ट्यूनिング, वा कस्टम डिस्प्ले र डेटा लग्गर समावेश हुन सक्छ। इन्जिनियरिङ टोलीले नमूना स्वीकृत गर्नु अघि 314Ah सेल आपूर्तिकर्ता, सेल ब्याच आवश्यकताहरू, कम्प्रेसन विधि, बसबार पदार्थ, BMS संशोधन, र फर्मवेयर संस्करणलाई फ्रीज गर्नु पर्छ। 280Ah सेलहरूलाई 314Ah मेकानिकल डिजाइनमा प्रत्यास्थ गर्नु, वा टूलिंगपछि फर्काउने pekerjaanन् गर्दा केन्द्रीय गुरुत्वाकर्षण केन्द्र, टर्मिनल मिलान, केबल लम्बाइ, प्रयोगयोग्य ऊर्जा, र प्रमाणिकरण साक्ष्य परिवर्तन हुन सक्छ।.
खर्खी योजनाका लागि एउटा इन्जिनियरिङ नमुना, एउटा पाइलट ब्याच, र परिभाषित मास-उत्पादन Lead समय माग गर्नुहोस्। विवेकपूर्ण नमूना प्याकेजमा ब्याट्री, तारिङ आरेख, CAN वा RS485 प्रोटोकल, चार्ज र डिसचार्ज परीक्षण रेकर्ड, UN38.3 ट्रान्सपोर्ट परीक्षण प्रमाण, र एक चक्र-जीवन परीक्षण स्थिति समावेश हुन्छ। २५°C र 0.5C मा, एक मान्य LFP कोठीकरी लगभग ६,००० चक्रदेखि ८०१TP5T बाँकी क्षमतासम्म निर्दिष्ट हुन सक्छ, तर खरिदकर्ता लाइफ-एन्ड-डिफाइनेशन मानक, चार्ज भोल्टेज, विश्राम समय, र परीक्षण धारा प्रमाणित गर्नुपर्नेछ। परीक्षण स्थितिहरू बिना चक्र संख्या विश्वसनीय तुलना होइन।.
नया उत्पादनका लागि 314Ah कन्फिगरेसन चयन
ठाउँ स्थापना श्रम, लक्ष्य क्षमता, इन्वर्टर शक्ति, र भौगोलिक व्यवस्थापनमा निर्भर गर्छ। निम्न म्याट्रिक्सले ५१.२V घरेलु प्लेटफर्मको लागि सुरुवाती बिन्दु प्रदान गर्दछ, पूर्ण थर्मल र अनुपालन समीक्षा को प्रतिस्थापन होइन।.
| कन्फिगरेसन | नामिक ऊर्जा | सिफारिस इन्वर्टर दायरा | मुख्य लाभ | मुख्य बन्धन |
|---|---|---|---|---|
| ६-चक्र १६S 314Ah एकल स्ट्रिङ | १६.१ kWh | ३ kW देखि ८ kW | एक श्रृंखला स्ट्रिंगसँग मौजूदा आपूर्ति बेसलाइन | भारी क्याबिनेटले तलो वा सहायतापूर्ण स्थापना आवश्यक पर्छ |
| १६S 314Ah x २ समान्तर | ३२.२ kWh | ८ kW देखि १५ kW | उच्च क्षमतामा प्रति स्ट्रिंग कम वर्तमान | current sharing आवश्यक छ र ठुलो सुरक्षा हार्डवेयर |
| १६S 314Ah x ३ समान्तर | ४८.२ kWh | १२ kW देखि २५ kW | ठूलो ब्याकअप लोडका लागि स्केलेबल प्लेटफर्म | कडा तार समानता, ताप योजना, र साइट स्थान आवश्यक |
| विरासत 16S 280Ah सेवा प्याक | 14.3 kWh | अस्तित्वमा रहेका प्रणालीहरू मात्र | चयनित इन्स्टल-आधार मरम्मतहरू समर्थन गर्न सक्छ | घट्दै गइरहेको सेल आपूर्ति पुनः उत्पादन र भविष्यको सेवामा अनिश्चितता बनाउँछ |
एउटा घरले साँझ peak shaving, solar self-consumption, या छोटो ब्याकअप अवधि आवश्यक पर्दा र इन्वर्टर लगभग 8 kW भन्दा तल रहने अवस्थामा 16S314Ah एकल स्ट्रिङ प्रयोग गर्नुहोस्। उच्च शक्तिका लागि, समान्तर 314Ah स्ट्रिङहरूले C-रेट घटाउन सक्छन्, तर तिनीहरूले समान्तर केबल लम्बाई, स्वतन्त्र स्ट्रिङ सुरक्षा, र विश्वसनीय वर्तमान र स्थिति-चार्ज समन्वय समर्थन गर्ने BMS आवश्यक पर्छ। 280Ah खरिदहरू प्रमाणित मर्मम्मतहरू वा निश्चित सेल आवंटन र सेवा-स्टक योजना सहितको अन्तिम उत्पादन श्रृंखला पुष्टि गरिएको हुँदा मात्र सुरक्षित गर्नुहोस्।.
ठूला घर स्टोरिज सेलहरूका Four Common Pitfalls
सेल क्षमता usable प्याक क्षमता भनेर व्यवहार गर्नु
डिजाइनरहरूले 16 लाई 3.2V र 314Ah सँग गुणा गर्छन्, अनि नतिजालाई ग्यारेन्टी गरिएको उत्पादन ऊर्जा भनेर प्रकाशन गर्छन्। इन्वर्टर कटअफ, रिजर्भ स्टेट अफ चार्ज, तापक्रम derating, र रूपान्तरण दक्षताले वितरण गरिएको ऊर्जा घटाउँछन्। नाममात्र ऊर्जा रusable ऊर्जा अलग-अलग प्रकाशित गर्नुहोस्, र दुवैका लागि परीक्षण अवस्था निर्दिष्ट गर्नुहोस्। 280Ah डिज़ाइन परिवर्तन गर्दा पुरानो 14.3 kWh दाबीलाई निरन्तर जारी राख्ने स्थानमा उत्पादन लेबल र वारन्टी गणना अपडेट गर्नुहोस्।.
अत्याधिक भारी प्याकलाई प्रमाणित नभएको पर्खालमा माउन्ट गर्नु
120 किग्रा वा बढी 314Ah ब्याट्रीले 45 किग्रा 5 kWh मोड्यूलसँग भिन्न लोड केस सिर्जना गर्दछ। पर्खालको बेसरीकरण, एंकर रेटिंग, ब्र्याकेट सुरक्षा कारक, स्थापना खाली ठाउँ, र उठाउने तरिका पुष्टि गर्नुहोस्। इन्स्टॉलर एक्लै काम गर्नुपर्ने परिस्थिति भएमा विभाजन मोड्यूल वा फ्लोर क्याबिनेटले क्षति र चोट जोखिम घटाउन सक्छ।.
एक सानो-सेल थर्मल डिज़ाइनलाई नकल गर्नु
ठूलो सेलहरूलाई नियंत्रित दूरी र कम्प्रेशन आवश्यक छ। प्रत्येक इनक्लोजर खाली ठाउँ फोमले भरिने या BMS नजिक मात्र तापक्रम प्रॉबहरू राखिने छैनन्। सेल तापक्रम उच्च हुन सक्ने स्थानमा सेन्सर राख्नुहोस्, सबैभन्दा खतम लोड प्रोफाइलमा उष्णतम सेललाई सुनिश्चित गर्नुहोस्, र कुनै हीटर नहुँदा 0°C मुनि चार्ज derating निर्दिष्ट गर्नुहोस्.
गलत इन्वर्टर प्रोटोकलसँग ब्याट्री मिलाउने
भोल्टेज अनुकूलता सञ्चार अनुकूलताको ग्यारेन्टी होइन। CAN पिनआउट, RS485 तारङ्ग, termination प्रतिरोध, बउड दर, प्रोटोकल संस्करण, र इन्वर्टरको अपेक्षित चार्ज-अवस्थाको दायरा जाँच गर्नुहोस्। उत्पादन फर्मवेयरसहित पूरै चार्ज, डिस्चार्ज, अलार्म, पुनः सुरु र सञ्चार-घट्ने परीक्षण चलाउनुहोस्।.
280Ah बाट 314Ah ट्रान्जिसन सम्बन्धी सामान्य प्रश्न
तपाईं सेवा गर्न सक्ने आपूर्ति वरपर अर्को प्लेटफर्म निर्माण गर्नुहोस्।.
280Ah ढाँचा स्थापित-आधारमा र अन्तिम किनमेल चरणमा छ, जबकि 314Ah LFP कक्षहरूले चीन सप्लाई चेनमा नयाँ आवासीय बैटरी प्लेटफर्महरूको व्यवहारिक ठूलो-ढाँचाको आधारभूत बन्दै आएका छन्। एक 16S314Ah स्ट्रिङ Nominal ऊर्जा लगभग 16.1 kWh दिन्छ र 5 kW इन्वर्टरलाई साधारण 0.31C दरमा राख्छ। साथै यसले राम्रो इनकमिंग जाँच, थर्मल मान्यकरण, लोड-पथ डिजाइन, पर्खाल-लोड समीक्षा, र इन्वर्टर सञ्चार परीक्षणहरू आवश्यक बनाउँछ।.
OEM वा ODM परियोजनाको लागि, लक्ष्य नाममात्र ऊर्जा, इन्वर्टर शक्ति, स्थापना प्रकार, दैनिक लोड_CURVE, प्राथमिक संचार प्रोटोकॉल, गन्तव्य बजार, र अपेक्षित अर्डर मात्रा पठाउनुहोस्। हामी 24 घण्टाभित्र enclosure आयाम, BMS चालू दर, संरक्षण हार्डवेयर, कुनै पनि 280Ah स्थापित बेसका लागि संक्रमण आवश्यकताहरू, नमूना दायरा, र उत्पादन लीड-टाइम अनुमान सहित एक प्रारम्भिक 16S314Ah BOM फिर्ता गर्न सक्छौं।.
314Ah प्लेटफर्म समीक्षा सुरु गर्नुहोस्

